Triki na zorganizowanie taniego wesela


Termin wesela już za pasem, a wy dalej nie wiecie, jak to wszystko zrobić, by spełnić marzenia o pięknym rodzinnym przyjęciu, ale jednocześnie za dużo na tym przyjęciu nie stracić, oczywiście w kontekście finansów? Wbrew pozorom to nie musi być takie trudne. Przygotowując wesele Poznań, zastosujcie po prostu kilka trików z tych zaznaczonych poniżej, a zdołacie obniżyć koszt przygotowania całej uroczystości nawet o pięćdziesiąt procent, czyli aż o połowę!

Sala weselna potrafi dużo kosztować, ale jeszcze więcej potrafią kosztować te wszystkie dekoracje, które na nią trafiają. Czy jednak aby na pewno ich potrzebujecie? Albo czy potrzebujecie ich aż tak dużo, by dosłownie wykąpać w nich salę i otoczyć ją nimi z każdej strony? Nadmiar nie jest ani ładny, ani praktyczny. Jedna przemyślana dekoracja potrafi wyglądać dużo lepiej od chaotycznie porozmieszczanych kolorowych balonów, serpentyn i dodatkowych konfetti. Mniej często znaczy więcej. Ograniczając ilość dekoracji, dajecie też gościom więcej przestrzeni do swobodnego poruszania się i zabawy, a o to w tym wszystkim ma chodzić.

Sporo pieniędzy wydaje się też często – dość bezsensownie – na rozmaite dodatki, które tak naprawdę nie mają większego znaczenia. Może wydaje się wam, że wasze wesele Poznań będzie oceniane przez gości pod różnymi kątami, ale przede wszystkim tak wcale nie będzie, a po drugie nie musi was to w ogóle interesować. Nie trzeba wydawać więc dużych pieniędzy na zaproszenia, drobne upominki, znaczki, koperty i inne tego typu szczególiki. Decyzja o stworzeniu tych personalizowanych akcesoriów często jest równoznaczna z podjęciem decyzji o wydaniu kolejnych kilku, a czasem i kilkunastu tysięcy złotych.

Ostatnia rada tyczy się aspektu rozrywkowego. Muzyka na weselu musi się pojawić, ale to od was zależy, w jaki sposób będzie generowana. Zamiast wynajmować zespół weselny, w wielu przypadkach lepiej po prostu zatrudnić jakiegoś dobrego dj-a, bo to on będzie jednak dużo tańszy od kapeli składającej się z kilku muzyków.

Odwiedź także: dworekstaropolski.com