Piękne bukiety


Edukacja, zarówno formalna, jak i nieformalna, jest kolejnym znaczącym segmentem branży florystycznej. Znani projektanci florystyki i artyści przekazują swoje umiejętności studentom zainteresowanym kwiatowym wzornictwem jako hobby lub karierą. Kursy są ogólnie dostępne za pośrednictwem szkół wyższych, prywatnych szkół policealnych i zawodowych stowarzyszeń handlowych kwiaciarni. Dostawa kwiatów w dzisiejszych czasach cieszy się sporą popularnością.

W Holandii pierwsza szkoła ogrodnicza została założona w 1896 roku w Naaldwijk; drugie kolegium ogrodnicze zostało założone w 1897 roku w Aalsmeer. W 1926 r. W Holandii odbyły się pierwsze krajowe egzaminy kwalifikacyjne z zakresu florystyki. W takich szkołach można się nauczyć na przykład tego jak układać bukiety.

Wiele narodów ma swój własny styl aranżacji kwiatów. Zależy to od tego, jakie odmiany kwiatów są łatwo dostępne i od kultury narodu. Ikebana to styl kwiatowy wzór, który powstał w Japonii. Najbardziej znana ze swojej prostoty linii i formy, Ikebana to styl projektowania praktykowany przede wszystkim dla przyjemności osobistej. Ma trzy części wyrównania: niebo, człowieka i ziemię. Kwiaciarnia to miejsce, które zna wiele stylów układania kwiatów.

Zobacz: dekoracja kościoła Poznań.