Jak naprawić dach z papy?


Od wielu laty czarna papa jest domeną płaskich dachów. Do dziś pełni ona funkcję mocnego pokrycia dachowego, które ma wielu zwolenników. Zniszczoną papę można w łatwy sposób odnowić, a taka renowacja pokrycia dachowego zazwyczaj nie sprawia większej trudności.

Papa – odporny materiał na dach

Papa to materiał składający się z trzech warstw. Najważniejszą z nich stanowi warstwa nośna, która jest zbudowana z osnowy z welonu szklanego, włókniny poliestrowej oraz tektury. Zadaniem tej warstwy jest skuteczna ochrona materiału przed nagrzaniem, uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Jak naprawić dach z papy?

Naprawa dachu z papy zazwyczaj nie bywa trudna. W celu oceny stanu takiego pokrycia dachowego konieczny jest przegląd całej jego struktury. Najpierw należy dokładnie przypatrzeć się skali jego uszkodzeń. Często bywa tak, że groźnie wyglądające na pierwszy rzut oka purchle wcale nie decydują o kiepskim stanie dachu i można je z łatwością naprawić. Podczas naprawy należy usunąć z powierzchni wszelkie pęcherze. W tym celu wystarczy je przeciąć i pozwolić im wyschnąć poprzez pozostawienie przez kilka godzin na słońcu. Następnie powstałą dziurę należy szczelnie zakleić warstwą papy podkładowej. Dokładne załatanie purchli stanowi gwarancję posiadania przez kolejne lata mocnego dachu bez przecieków.

Polecamy też: membrana dachowa pcv.