Folia pcv i kurtyny pcv – właściwości i zastosowanie w przemyśle


Folia pcv i kurtyny pcv to materiały, które wykorzystuje się w przemyśle.

Folia pcv – jest to tworzywo sztuczne. Charakteryzuje je duża elastyczność oraz wytrzymałość mechaniczna. Jest odporna na niszczące działanie wielu rozpuszczalników. Istotne jest to, by folia pcv, była bezpieczna oraz posiadała certyfikat.

Istnieje wiele typów folii pcv.
Wymienić można typ standardowy – gdzie można zastosować ją zarówno wewnętrz jak i na zewnątrz. Jest ona odporna na działanie temperatury w granicach od -15°C do +50°C.
Kolejnym rodzajem folii pcv jest typ ,,Polar” oraz ,,SuperPolar”. Są one w dużej mierze elastyczne. Jest to materiał przezroczysty. Posiada wyjątkowo dużą odporność na minusowe temperatury – aż do -60°C.
Istnieje również typ folii pcv do maskowania i oznaczeń. Jej nazwa to ,,kolorowa”. Może występować w formie przezroczystej i nieprzezroczystej.
Kolejnym typem omawianego materiału – wartego wymienienia – jest folia pcv podwójnie żebrowana. Wykorzystywana jest w ruchu mechanicznym i w centrach logistycznych.
Istnieje również wiele innych typów folii pcv.

Kurtyny pcv stosowane są głównie do tego, by oddzielić od siebie pomieszczenia. Zaletą omawianego materiału jest trudnopalność. Dzięki tej właściwości, w przypadku pożaru, ogień trudniej przedostaje się z miejsca wystąpienia ognia. Kurtyny pcv dobrze izolują od różnego rodzaju pyłów, dymu oraz owadów. Zmniejszają one również poziom natężenia hałasu z oddzielonej nimi części.

Kurtyny pcv są często wykorzystywane w szeroko pojętym przemyśle. Składają się z pasów pcv, przymocowanych koło siebie. Razem tworzą tak zwaną kurtynę. Często mają zaokrąglenie ostrych rogów, by nikt się nie skaleczył.
Świetnie nadają się do zastosowania w sklepach spożywczych czy cukierniach, gdzie pracownicy i klienci narażeni są na atak os, zwabianych przez słodki zapach produktów.
Na halach produkcyjnych, gdzie istnieje narażenie osób tam pracujących na dym, opary, kurz i inne pyły kurtyny pcv są bardzo potrzebne.

Kurtyny pcv występują w różnych wymiarach i cenach.

Sprawdź jeszcze: ekranypcv.pl